اورژانس

رییس بخش : دکتـر مهــدی مسیبــــی  
 سرپرستار : طاهـره جهـانـی
 تلفن مستقیم  :  05138830302 
  داخلی :226  -  236

اورژانس بیمارستان به عنوان یکی از شلوغ ترین بخش های مراکز درمانی است که بیشترین مراجعه مردم را شامل می شود. این بخش با انبوهی از مراجعین سرپایی مواجه است که به دلایل مختلف اورژانس را برای درمان خود انتخاب کرده اند و از طرف دیگر وظیفه تثبیت علائم حیاتی بیماران را برای ورود به بخش های بستری بر عهده دارد.
اورژانس بیمارستان جوادالائمه (ع) در مهر ماه سال 79 افتتاح گردید. این بخش 294 متر مربع مساحت دارد و دارای 11 تخت می باشد.تمامی تخت های بیماران دارای  Bedside می باشد. مانیتورهای نصب شده در کنار هر تخت قادر است در هر لحظه علایم حیاتی بیمار شامل فشارخون، ضربان قلب، تعداد تنفس، میزان اشباع اکسیژن شریانی و کارکرد الکتریکی قلب را ثبت نماید. ضمنا در کنار هر تخت تجهیزاتی مانند اکسیژن سانترال، ساکشن سانترال و سیستم احضار پرستار وجود دارد.
یک پزشک مقیم در اورژانس همیشه وجود دارد و پزشکان متخصص به صورت آنکال در خدمت بیماران اورژانس می باشند.
کادر درمانی این مرکز، از مجرب ترین افراد می باشند تا خدمات درمانی را به صورت سریع و در حداقل زمان ممکن و با کیفیت در تمامی روزهای هفته و به صورت 24 ساعته به مراجعه کنندگان ارائه دهند.
در این واحد تصمیماتی اتخاذ گردیده که در صورت لزوم بیمار جهت آنژیوگرافی و حتی جراحی قلب اورژانس ارجاع یابد.
کادر درمانی این بخش شامل پزشکان، 27 پرستار، 7 نفر کمک پرستار، 1نفر منشی، 1 خدمات و 1نفر نگهبان می باشد.
روزانه در حدود 140 نفر به قسمت تریاژ اورژانس مراجعه می نمایند که به صورت ارجاع، انتقال و پذیرش و ترخیص رفع مشکل می گردد.
در اتاق  CPR اورژانس بیمارستان جوادالائمه (ع) کلیه تجهیزات مهیاست از جمله اتوپالس و در صورت لزوم و احتياج بيمار وسايل Pace موقت كه توسط متخصص گذاشته مي شود.
بخش اورژانس همچنین به دو دستگاه آمبولانس مجهز می باشد. امکانات کامل  CPR در این آمبولانس ها در نظر گرفته شده است.
این بخش در طبقه همکف بیمارستان قرار دارد.
تلاش پرسنل بخش در جهت حفظ انضباط کاری و ایجاد محیطی عاری از تنش و نیز وجود امکانات مختلف، حداکثر آسایش را برای مراجعین و بیماران فراهم می آورد. 
در مهر ماه 96 با بازسازی بخش اورژانس دو اتاق - یک ایزوله اعصاب و یک ایزوله عفونی - به این بخش اضافه شد . 

 

پمفـلت خوشـامد گویی بخش اورژانس